July 24, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

VVIP ଧୋନୀ ଏବେ ବଞ୍ଚୁଛନ୍ତି ସାଧାରଣ ସେନାର ଜୀବନ ,ନିଜେ କରୁଛନ୍ତି ଏଭଳି କାମ ଯେ ସାରା ଦେଶ ଆଜି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ନିଶ୍ଚୟ ଗର୍ବ କରିବ..

ଏହି ଦେଶରେ ସମସ୍ତେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଧର୍ମ ଜାତି ଆରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଲଢୁଛନ୍ତି , କିନ୍ତୁ ଏହି କଥା ଦେଶର ଆସିଲେ ତେବେ ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ହୋଇ କହିଦିଅନ୍ତି , ନିଜ ଘରେ ସେମିତି ଲଢେଇ ହେଉ କିନ୍ତୁ ବାହାର ଆସିକରି ଲଢିବାକୁ ପଡିବ ପୁରା ପରିବାର ଏକାଠି ହୋଇପାରେ , କିଛି ଏପରି ନଜାରା ଆସୁଛି ଆଜି କାଲି ଯେବେ ଠାରୁ ପିଏମ୍ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଓ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ୍ ସାହ୍ ଯୋଡି ମିଶିକରି ଧାରା ୩୭୦ ହଟାଇଦେଲେ ତେବେ ଦେଶର କିଛି ଲୋକେ ଏହାକୁ ଭୁଲ୍ ଫଇସଲା ବୋଲି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ । ଏହି ଖବର ମଧ୍ୟରେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଗୋଟେ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଛି , ଧୋନୀ ଏବେ ସାଧାରଣ ସେନାର ଜବାନ ପରି ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି , ଯାହାକି ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁ ଯାଇଛି ।

୧ ଅଗଷ୍ଟକୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟିୟର ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ନିଜ ଡ୍ୟୁଟି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ , ତାଙ୍କର ଏହି ଡ୍ୟୁଟୀ ୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ଯାଏଁ ଚାଲିବ , ଓ ତିରଙ୍ଗା ଉଡାଇ ସେ ଫେରିଆସିବେ , ଏହି ସମୟରେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଧୋନୀଙ୍କ ଏକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି, ଏବେ କିଛି ଦିନ ହେବ ସେନା କାଶ୍ମୀର ଚର୍ଚ୍ଚା ମଧ୍ୟରେ କାଶ୍ମୀରରେ ନିଜ ସେବା ଦେଉଛନ୍ତି , ଏବେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ କାଶ୍ମୀରରେ ୧୦୬ ଟେରିଟୋରିଆଲ୍ ଆର୍ମୀ ବାଟାଲିୟନ୍ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରହି ସେବା ଦେଉଛନ୍ତି , ସେ ଦୁଇ ମାସର ଛୁଟି ନେଇଛନ୍ତି , ଓ ସେନାରେ ସକ୍ରିୟ ଭୁମିକା ନିଭାଉଛନ୍ତି , ଧୋନୀଙ୍କ ଏହି କିଛି ଦିନ ତଳେ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ହେଲା ଯେଉଁଠି ସେ ସେନାର ଜବାନଙ୍କ ସହ ଭଲିବଲ୍ ଖେଳୁଥିଲେ, ଓ ଏହା ସହ ଆଉ ଏକ ଫଟୋ ବି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ।

 

କ୍ୟାପଟେନ୍ କୁହାଯାଉଥିବା ଧୋନୀ ଏହି ଫଟୋରେ ସେନାର ବର୍ଦୀ ପିନ୍ଧିକରି ଜୋତା ପଲିସ୍ କରୁଛନ୍ତି , ଧୋନୀଙ୍କ ଏହି ଫଟୋ ଦେଖି ଫ୍ୟାନ୍ସ ମାନେ ଭାବୁକ ହୋଇ ଉଠିଛନ୍ତି , ଟ୍ୱିଟରରେ ଏହି ଫଟୋକୁ ସେୟାର୍ କରି ଧୋନୀ କହିଲେ କି କିଛି ବିଶେଷ ଅଧିକାର ନାହିଁ , କିଛି ବିଶେଷ ସୁରକ୍ଷା ନାହିଁ , କାରଣ ଆମେ ବାହାଦୁର ସୈନିକଙ୍କ ପରି ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅଛୁ , ଏହି ସବୁ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ମଜାଦାର୍ କଥା ଏହି କି ଯେ କାଶ୍ମୀରରେ ଧୋନୀ ଥିବା ବେଳେ ବେଷ୍ଟ ଫିନିସର୍ ଟ୍ୟାଗ୍ ଓ ଆର୍ଟିକିଲ୍ ୩୭୦ ଜୋଡିକରି ଟ୍ୱିଟ୍ କରୁଛନ୍ତି ,

ଯେବେ ଧୋନୀଙ୍କ ଏହି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହେଲା ତେବେ ଲୋକେ ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଥିଲେ , ଲୋକେ ଏହି ଫଟୋକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ,  ଧୋନୀ ନିଜର କିଛି ନା କିଛି କାମ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା ପାଇଥାନ୍ତି , ଏହା ଧୋନୀଙ୍କ ସରଳତା ଓ ବିନମ୍ରତା ଅଟେ ଯାହା ପାଈଁ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ସ ତାଙ୍କୁ ଇଜ୍ଜତ ଦେଇଥାନ୍ତି , କାରଣ ଜଣେ ଭିଭିଆଇପି ହାସିଲ୍ କରିବାପରେ ତାଙ୍କର ଦେଶ ପାଇଁ ପ୍ରେମ ବହୁତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା , ତେବେ ଲୋକପ୍ରିୟତା କେବଳ ନା କେବଳ ଭାରତରେ ଅଛି ବରଂ ଏହା ବିଶ୍ୱ ସାରା ବ୍ୟାପିଯାଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *