July 11, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ମା ସୋସିଆଲ୍ ୱାର୍କର୍ ତେବେ ସେମିତି ବାପା ଡାକ୍ତର ହେବାପରେ ବି Randeep Hooda ଙ୍କୁ ଚଳିବା ପାଇଁ ପଡିଥିଲା କି ଚାକିରି ଓ ଧୋଇବାକୁ ପଡିଥିଲା ଗାଡି

ବଲିଉଡ୍ ମଲଟି ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟେଡ୍ ଅଭିନେତା ରଣଦୀପ ହୁଡ୍ଡାଙ୍କ ଆଜି କେଉଁ ପରିଚୟ ପାଇଁ ଦରକାର ପଡେନି, ରଣଦୀପ ହୁଡା ବଲିଉଡ୍ ନିଜ ଅଲଗା ଅଲଗା ୟୁନିକ୍ ଅଭିନୟ ନିଭାଇ କାରଣରୁ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି, ମହଜୁଦା ସମୟରେ ରଣଦୀପ ହୁଡାଙ୍କ ଗଣନା ବଲିଉଡ୍ ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଓ ପପୁଲାର୍ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଲିଷ୍ଟରେ ହୋଇଥାଏ, ରଣଦୀପ ହୁଡାଙ୍କ ବୟସ ୪୫ ବୟସ ହୋଇସାରିଛି, ଓ ଏହାର ଜନ୍ମ ୨୦ ଅଗଷ୍ଟ ୧୯୭୬ ହରିଆଣାର ରୋହତକ୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇଥିଲା, ଓ ରଣଦୀପ ହୁଡାଙ୍କ ପରିବାର ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆଁରୁ ଦୁରେଇ ରହିଥିଲେ , ଓ ତାଙ୍କର ବାପା ଯେଉଁଠି ଏକ ଡାକ୍ତର ହୋଇଥିଲେ ତୁ କେଉଁଠି ତାଙ୍କ ମା ଆଶା ହୁଡା ଏକ ଜଣାଶୁଣା ସୋସିଆଲ୍ ୱାର୍କର୍ ଅଟନ୍ତି ।

ସେମିତି ରଣଦୀପ ହୁଡା ଛୁଆ ବହୁତ ବଡ ମୁସକିଲ୍ ହୋଇ କଟାଇଛନ୍ତି, ଓ ଯେବେ ରଣଦୀପ ହୁଡା ବହୁତ ଛୋଟ ଥିଲେ , ତେବେ ତାଙ୍କର ବାପା ମା ପରସ୍ପର ଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଗଲେ, ଯାହାର କାରଣରୁ ରଣଦୀପ ଘରୁ ଦୁରରେ ବୋର୍ଡିଙ୍ଗ୍ ସ୍କୁଲରେ ରହିକରି ନିଜ ପାଠପଢା ପୁରା କରିଥିଲେ, ଓ ସେମିତି ରଣଦୀପ ହୁଡା ସ୍କୁଲରେ ପାଠପଢୁଥିଲେ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ କ୍ଲାସରେ ସବୁ ଛୁଆ ଡନ୍ କହିକରି ବୁଲାନ୍ତି, ଓ ରଣଦୀପ ହୁଡାଙ୍କୁ ଅଭିନୟ ଛଡା ଘୋଡା ସବାରୀ  ବହୁତ ସଉକ ଅଛି, ଓ ସେ ନ୍ୟାଶାନାଲ୍ ଘୋଡା ସବାରୀ ଚ୍ୟାମ୍ପିୟନସିପ୍ ରେ ବହୁତ ଆୱାର୍ଡ ଜିତିଥିଲେ ।

ସେମିତି ରଣଦୀପ ହୁଡା ବଲିଉଡ୍ ର ଏକ ଆଉଟ୍ ସାଇଡର୍ ରୁପରେ ଜଣାଯାଆନ୍ତି, ଓ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ ବିନା କେଉଁ ଗଡ୍ ଫାଦର୍ ରଣଦୀପ ହୁଡା ପାଇଁ ବହୁତ କାବିଲିୟତ୍ ଓ ନିଜ ପରିଶ୍ରମ ଦମ୍ ରେ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏକ ବଡ ସଫଳତା ହାସିଲ୍ କରିନେଇଥିଲେ, ଓ ସେମିତି ରଣଦୀପ ହୁଡା ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ଭୁମିକା ହୋଇଯାଇଥାଏ ବହୁତ ଅଧିକା ପପୁଲାରିଟି ହାସିଲ୍ କରାଯାଉଛି ।

କଥା ହେବା ରଣଦୀପ ହୁଡାଙ୍କ ପର୍ସନାଲ୍ ଲାଇଫ୍ ବିଷୟରେ କହିଲେ ତେବେ ରଣଦୀପ ମା ବାପା ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତର ବନାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ରଣଦୀପ ଙ୍କ ମେଡିକାଲ୍ ଫିଲଡ୍ ରେ କିଛି ଇଚ୍ଛା ନଥିଲା, ଓ ସେ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆଁରେ କ୍ୟାରିୟର୍ ବନାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, ଏହି କାରଣରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ରୁ ଏମ୍ ଏବିଏ ଡିଗ୍ରୀ ହାସିଲ୍ କରିବାପରେ ବି ରଣଦୀପ ହୁଡା ମେଡିକାଲ୍ ଫିଲଡ୍ ରେ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ । ଓ ସେମିତି ଯେବେ ରଣଦୀପ ହୁଡା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ରେ ରହିକରି ପଢୁଥିଲେ, ତେବେ ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚ ଚଲାଇବା ପାଇଁ ରଣଦୀପ ହୁଡା ୱେଟରରେ ଚାକିରି କରିଥିଲେ ଏହା ଛଡା ଅଭିନେତା ଲୋକଙ୍କର ଗାଡି ଧୋଇବା କାମ ବି କରିଥିଲେ । ଏହି ମୁସକିଲ୍ ହାଲତରେ ସାମ୍ନା କରି ରଣଦୀପ ହୁଡା ନିଜ ଏମ୍ ବି ଏ ପାଠପଢା ପୁରା କରିଥିଲେ ।

ରଣଦୀପ ହୁଡା ଅଭିନୟ କ୍ୟାରିୟରରେ ତେବେ ରଣଦୀପ ବସ୍ ଓପନ୍ ଏ ଟାଇମ୍ ଏହି ମୁମ୍ବାଇ ଜନ୍ନତ ୨, ସବରଜିତ୍, ସୁଲତାନ୍, ସାହିବ୍ ବିବି ଓ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର୍, ରଙ୍ଗରସିଆ, ହାଇୱେ ଓ ରାଧେ ଯେପରି ବହୁତ୍ ପପୁଲାର୍ ମୁଭିଜ୍ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ଓ ଏବେ ରଣଦୀପ ହୁଡା ବହୁତ ଫିଲ୍ମରୁ ସୁଟିଙ୍ଗ୍ ରେ ବିଜି ଅଛନ୍ତି, ଓ ସେମିତି ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ରଣଦୀପ ହୁଡା ଆକ୍ଟିଭ୍ ରହନ୍ତି, ଓ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାନ୍ ଫଲୋଇଙ୍ଗ୍ ବହୁତ ଜବରଦସ୍ତ ଅଟେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *