July 19, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଏକ ତଳୁ ଉପରୁ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ କାଲିନ୍ ଭୈୟା, 10th ରେ ଯେଉଁ ଝିଅକୁ ଭଲ ପାଇଥିଲେ ସେ ହିଁ ବନାଇଥିଲେ ଷ୍ଟାର୍

ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ପଙ୍କଜ ତ୍ରିପାଠି ଆଜି ୪୫ ବର୍ଷର ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ନିଜ ଭଲ ଅଭିନୟ ପଙ୍କଜରୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଏକ ଖାସ୍ ଜାଗା ବନାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ କାମର କାରଣରୁ ସମସ୍ତେ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଏ , ପଙ୍କଜ ଗତ କିଛି ବର୍ଷରୁ ଏତେ ଶାନଦାର୍ କାମ କରିଥିଲେ, କି ସେ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତାଙ୍କ ସୁଚିରେ ଆସିକରି ଠିଆ ହୋଇଯାଈଥିଲେ ।ପଙ୍କଜ ତ୍ରିପାଠି ଫିଲ୍ମରେ ସାଇଡ୍ ଓ ସହାୟକ ରୋଲ୍ ରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ, ସେ ଲିଡ୍ ହିରୋ ବି ପଡିଯାଏ, ତାଙ୍କର ଅନ୍ଦାଜରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିନେଇଥିଲେ, ସେ ଲଗାତାର ଅଭିନୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜ ଅନାମ ଓହାଇଟ୍ ବଢାଇକରି ଯାଉଛନ୍ତି, ୧୯୭୬ କୁ ବିହାରର ଏକ ଛୋଟ ସହର ବେଲସନ୍ଦ ରେ ପଙ୍କଜଙ୍କ ଜନ୍ମ ନେଇଥିଲା ।

ବିହାରର ଏକ ଛୋଟ ଜାଗାରୁ ବାହାରିକରି ପଙ୍କଜ ତ୍ରିପାଠି ବଡ ନାଁ କମାଇଥିଲେ, ସିଏ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଯାତ୍ରା ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ ଓ ସଂଘର୍ଷ ଭରିରହିଥିଲା, କହନ୍ତି କି ସବୁ ସଫଳ ବ୍ୟକ୍ତି ପଛରେ ଏକ ମହିଳା ହାତ ହୋଇଥାଏ, ଓ ପଙ୍କଜ ଜୀବନରେ କିଛି ଏମିତି ହୋଇଥିଲା, ତାଙ୍କ ସଫଲତାରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମୃଦୃଳା ତ୍ରିପାଠି ବଡ ହାତ ଅଛି । ପଙ୍କଜ ଓ ମୃଦୃଳାଙ୍କ ବିବାହ ୨୦୦୪ ରେ ହୋଇଥିଲା, ପଙ୍କଜ ତ୍ରିପାଠି ଦାରିଦ୍ରତାରେ ଦିନ କାଟିଥିଲ୍, ସେ କେବେ ଏକ ଛୋଟ ଘରେ ରହିଥିଲେ, ଆଜି ତାଙ୍କ ପାଖରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କା ସଂମ୍ପତ୍ତି ଅଛି, ଏକ ସମୟ ଏମିତି ଥିଲା ଯେବେ ରାସ୍ତାରେ ଲୋକଙ୍କ କାମ ମାଗିଥିଲେ, ଓ କହନ୍ତି କି ମୋତେ ଅଭିନୟରେ କାମ ଦେଇଦିଅ ।

ପଙ୍କଜ ଖରାପ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମୃଦୃଳା ତ୍ରିପାଠି ଭରପୁର ସାଥ୍ ଦେଇଥିଲେ, ସେ ସ୍ୱାମିଙ୍କ ସହ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ, ବହୁତଥର ପଙ୍କଜଙ୍କୁ ବି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃଦୃଳା ପ୍ରତି ନିଜ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା, କୁହାଯାଉଥିଲା କି ପଙ୍କଜ ମୃଦୃଳା ପ୍ରଥମଥର ଯେବେ ୧୦ମ କ୍ଲାସରେ ଥିଲେ ତେବେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା, ଏହି କଥାର ଖୁଲାସା ନିଜେ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କରାଯାଇଥିଲା ।

ପଙ୍କଜ ନିଜ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ନିଜ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ କି ଯେବେ ସେ ୧୦ମ କ୍ଲାସରେ ଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମଥ୍ର ମୃଦୃଳାଙ୍କୁ ଦେଖାଯାଇଥିଲେ, ଓ ପରସ୍ପର ଉଭୟଙ୍କୁ ଦେଖିକରି ପ୍ରେମରେ ପଡିଯାଇଥିଲେ, ଓ ତାପରେ ପଙ୍କଜ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେଇଯାଇଥିଲେ କି ମୃଦୃଳାଙ୍କୁ ହିଁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପଡିବ । ପଙ୍କଜ ଓ ମୃଦୃଳା ଏକ ଦ୍ୱିତୀୟ ଚିଠି ଲେଖୁଥିଲେ, ଓ ଏକ ଅନ୍ୟଙ୍କ ହାଲଚାଲ୍ ନେଉଥିଲେ, ଏହି ମଧ୍ୟରେ କାମର ସିଲସିଲା ପଙ୍କଜ ବାହାର ବି ଯିବାକୁ ଲାଗୁଥିଲା, ସେହି ସମୟରେ ସେ ପାଠପଢା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିଗଲେ, ଦୁହେଁ ପ୍ରେମରେ ଲଗାତାର ଆଗକୁ ବଢିଚାଲିଥିଲେ

ପଙ୍କଜଙ୍କୁ ଏହା ବି ଲାଗିଥିଲା କି ତାଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିବାପରେ ମୃଦୃଳା ବିବାହ ହୋଇଯାଈଛି , କିନ୍ତୁ ଗୋଟେ ଦିନ ପଙ୍କଜ ମୃଦୃଳାକୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ, ଓ ତାପରେ ଦୁହେଁ ନିଜ ପ୍ରେମର ନିବେଦନ କରିଥିଲେ । ପଙ୍କଜ ତ ପାଠପଢା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିଥିଲେ, ଓ ଚାକିରି ପାଇଁ ମୃଦୁଳା ବି ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିଯାଈଥିଲେ, ଏହି ଦୁହେଁ ପୁଣି ଦେଖା ହୋଇଥିଲେ, ଓ ତାପରେ କଥା ବିବାହ ଯାଏଁ ହୋଇଗଲା, ଦୁହେଁ ୨୦୦୪ ରେ ବିବାହ ହୋଇଯାଇଥିଲା, ଆଜି ଦମ୍ପତି ଏକ ଝିଅ ଅଛି ନାଁ ଆଶି ତ୍ରିପାଠି ଅଛନ୍ତି, ବିବାହ ପରେ ଫିଲ୍ମରେ କାମ ଓ ନାଁ ପାଇଁ ପଙ୍କଜ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଯାଇଥିଲେ । ପଙ୍କଜ ପାଇଁ ଫିଲ୍ମରେ ନାଁ କରିବା ସହଜ ହୋଇନଥା,ଏ ସେ ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆଁ ପାଇଁ ଏକଦମ୍ ନୁଆ ଥିଲେ, ସେ କେଉଁ ଫିଲ୍ମ ବ୍ୟାକଗ୍ରାଉଣ୍ତରୁ ନଥିଲେ

ସେ କାମର ଚକ୍କରରେ ଲମ୍ବା ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏପଟ ସେପଟ ପାଇଁ ଭଟକୁଥିଲା, ଓ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ସମୟରେ ପଇସା ହୋଇନଥାଏ, ଏହି ସଙ୍କଟରେ ଘଡିରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମୃଦୁଳା ତାଙ୍କ ଘର୍ ଚାଲୁଥିଲା । କହିଦେବୁ କି ଧୀରେ ଧୀରେ ପଙ୍କଜ ଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମରେ କାମ ମିଳିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ସେ ଲଗାତାର୍ ଭଲ କାମ କରୁଥିଲେ, ଓ ବଡ ପରିଚୟ ପାଉଥିଲେ, ସେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗସ୍ ଅଫ୍ ୱାସେପୁର୍ , ସ୍ତ୍ରୀ, ନ୍ୟୁଟନ୍, ପରି ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି, ସେ ମିର୍ଜାପୁରରେ କାଲିନ୍ ଭୈୟା ଭୁମିକା ନିଭାଇଥିଲେ, ଆଜି ସେ ସେହି ଥିରୁ ବଡ ଷ୍ଟାର୍ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି, ଓ ଏକ ଆଲିଶାନ୍ ଲାଇଫ୍ ରେ ଚଳୁଛନ୍ତି ।

ଏବେ ସେ କୃତ୍ତି ସେନନ ଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମ ମିମିରେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା, ଯାହାକୁ ଏକ ମିଳାମିଶା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିଥିଲା, ସେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମ ଓହଃ ମାଇଁ ଗଡ୍ ୨ ର ସୁଟିଙ୍ଗ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *