July 12, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

କୁକୁର ଭାବି ମହିଳା ଜଣକ ଘରେ ଏକ ରହସ୍ୟମୟ ଜୀବ ପାଳିଲେ, ଯେବେ ସତ୍ୟତା ଜାଣିଲେ ତେବେ ହେଲା କିଛି ଏପରି ଯେ..

ଦୁନିଆରେ ଏପରି ବହୁତ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ କୁକୁର ପାଳିବାର ଶୌକ ଥାଏ । । କିନ୍ତୁ ଜଣେ ମାଲେସିଆବାସୀ ମହିଳା ଏହି କୁକୁର ପାଳିବାର ସଉକ ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା । ମହିଳାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କଲା। ଜରିଥ ସୋଫିୟା ନାମ୍ନୀ ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଗଲା ଯାହାଙ୍କର ବୟସ ୨୭ବର୍ଷ । ଗଣମାଧ୍ୟମ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ରାତ୍ର ସମୟରେ ସଡକ କଡରେ ଗୋଟିଏ ପଶୁ ଦେଖାଗଲା, ସେ ତାହାକୁ ଗୋଟିଏ କୁକୁର ଭାବିଲେ ଓ ଘରକୁ ଧରି ଆସିଲେ , ସେ ବହୁତ ବେମାର ଥିଲା । ଏହି ଘଟନା ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଘଟିଥିଲା ।

 

ଦ ଷ୍ଟାର ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସେହି ମହିଳା ସେ ପଶୁଟିର ନାମ ବ୍ରୁନୋ ରଖିଥିଲେ। ମହିଳା ଯେଉଁ ପଶୁଟିକୁ କୁକୁର ଭାବିଥିଲେ ତାର ସତ୍ୟତା ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ରୁ ଜାଣିଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗୋଟିଏ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ପଶୁ ଘରର ଝରକା ବାହାରକୁ ମୁହଁ କରି ବିଚିତ୍ର ଶବ୍ଦ କରୁଥିଲା ।

ଯେତେବେଳେ ଆଖପାଖ ଲୋକେ ସେହି ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଲେ ସେମାନେ ଉପରକୁ ଝରକା ଆଡକୁ ଦେଖିଲେ ଓ ଡରିଗଲେ । ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସକୁ ଫୋନ କରାଗଲା । ବନ୍ୟଜୀବ କର୍ମଚାରୀ ସେଠାକୁ ଆସିଲେ ଓ ଛାପାମାରି ସେହି ରହସ୍ୟମୟ ଜୀବଟିକୁ ନିଜ ଅଧୀନକୁ ଆଣିଲେ । ସେହି ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ସେମାନେ ଅବୈଧ ରୂପେ ପଶୁ ରଖିବାର ଗମ୍ଭୀର ଆରୋପ ଲଗେଇଲେ କିନ୍ତୁ ମହିଳା ସେହି ଅଭିଯୋଗ ସବୁ ଖାରଜ କରିଦେଲେ ।

 

ମହିଳା ଜଣକ ଯାହାକୁ କୁକୁର ଭାବିଥିଲେ ସେ ଏକ ଜଙ୍ଗଲି ଭାଲୁ ଥିଲା । ମହିଳା କହିଲେ କି ମୁଁ ସେହି ପଶୁଟିକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି , ମୁଁ ଜାଣିନଥିଲି ତାହା ଏକ ଭାଲୁ ଥିଲା । ମୁଁ କିଛିଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନିଜେ ତାକୁ ଚିଡିଆଘରେ ଦେଇଥାନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *