July 23, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବାର ସବୁଠାରୁ ଚମତ୍କାରୀ ମନ୍ତ୍ର, ନିଶ୍ଚିତ ଜପ କରନ୍ତୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର, କୁଣ୍ଡଳୀର ସମସ୍ତ ଦୋଷ ଦୂର ହେବ..

1 min read

ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ଦେବଙ୍କ ଦେବ ମହାଦେବ କୁହାଯାଏ କାରଣ ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତ ଦେବତା ହାର ମାନନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଭୋଳାନାଥ ସବୁ ପ୍ରକାର ବିପତ୍ତିରୁ ଉଦ୍ଧାର କରନ୍ତି । ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଆରାଧନାର ମୂଳ ମନ୍ତ୍ର ଅଟେ ଓମ ନମଃ ଶିବାୟ କିନ୍ତୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଅତିରିକ୍ତ ଆଉ କିଛି ମନ୍ତ୍ର ଅଛି ଯାହା ମହାଦେବଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଅଟେ । ଭଗବାନ ଶିବ – ଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରସନ୍ନ କରିବାର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ମନ୍ତ୍ର ହେଲା – ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ମନ୍ତ୍ର। ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବାଦ୍ୱାରା ବୈଭବ ଓ ଐଶ୍ଵର୍ଯ୍ୟର କାମନା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାଏ । ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ମନ୍ତ୍ର –ଓଁ ତ୍ରୟମ୍ବକଂ ୟଜାମହେ, ସୁଗନ୍ଧିଂ ପୁଷ୍ଟିବର୍ଦ୍ଧନଂ ଉର୍ବାରୁକମିବ ବନ୍ଧନାନ୍ ମୃତ୍ୟୋର୍ମୁକ୍ଷୀୟ ମାମୃତାତ। ଏହି ଚମତ୍କାରୀ ମନ୍ତ୍ରର ନିତ୍ୟ ଜପ ଦ୍ଵାରା କୁଣ୍ଡଳୀରେ ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ ଦୋଷ ଦୂର ହୋଇଯାଏ ।

 

ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ ଦ୍ଵାରା ମାଙ୍ଗଳିକ ଦୋଷ, ନାଡି ଦୋଷ, କଳସର୍ପ ଦୋଷ, ନଜର ଦୋଷ, ରୋଗ, ଦୁଃସ୍ଵପ୍ନ , ବୈବାହିକ ଜୀବନର ସମସ୍ୟା, ସନ୍ତାନ ବାଧା ଆଦି ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ । ଯେଉଁ ଜାତକଧାରୀ ଭକ୍ତିପୂର୍ବକ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ଜପ କରିବେ ତାଙ୍କର ଅକାଳମୃତ୍ୟୁ ର ଭୟ ରହେ ନାହିଁ, ଦୀର୍ଘାୟୁ ହୁଅନ୍ତି । ଏହି ମନ୍ତ୍ରକୁ ଜୀବନ ପ୍ରଦାତା ମନ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ ।

 

ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ମନ୍ତ୍ରର ନିତ୍ୟ ଜପ ଓ ଶିବପୁଜା କରିବାଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉତ୍ତମ ରହେ । ଯଦି କୌଣସି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ସେହି ରୋଗ ଦୁରହୋଇଯାଏ । ଯଦି ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଅଧିକାଦିନ ଯାଏ ରହୁଛି , ଧନହାନୀ ଘଟୁଛି , ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେଉନାହିଁ ତେବେ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ଜପ କରିବାଦ୍ୱାରା ଧନଦଉଲତ ଓ ବୈଭବ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ ।

 

ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ନିରନ୍ତର ଜପ କରୁଥିବା ଜାତକ ମାନେ ସମାଜରେ ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥାନ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତି । ସମାଜରେ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ହୁଏ , ଖ୍ୟାତିପ୍ରାପ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ଚାକିରି ଓ ବ୍ୟବସାୟରେ ଉନ୍ନତି ହୁଏ , ଜୀବନରେ ଆନନ୍ଦ ପ୍ରାପ୍ତି ହୁଏ ଓ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ହୁଏ ।

ଯେଉଁ ଜାତକ ନିଃସନ୍ତାନ ଅଟନ୍ତି ସେମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ଶିବଙ୍କୁ ଜଳାର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଓ ଏହାସହ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ଜପ କରନ୍ତୁ , ଶୀଘ୍ର ସୁନ୍ଦର ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଧନାହାନି ହେଉଥିଲେ ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ମନ୍ତ୍ରର ଜପ କରନ୍ତୁ ।

 

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ଜପ କରିବା ନିମନ୍ତେ ପ୍ରାତଃ ୨-୪ର ସମୟ ପ୍ରକୃଷ୍ଟ ଅଟେ , କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି , ତେବେ ସକାଳେ ଉଠି ସ୍ନାନକରି ଉତ୍ତମ ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧି ଅତିକମରେ ପାଞ୍ଚଥର ରୁଦ୍ରାକ୍ଷମାଳାରେ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ଜପ କରନ୍ତୁ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀରେ କୌଣସିପ୍ରକାର ମୃତ୍ୟୁ ଦୋଷ ଅଛି ଅଥବା ମାରକେଶ ଅଛି, ତେବେ ଏହିମନ୍ତ୍ରର ଜପ କରନ୍ତୁ । ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ ଦ୍ଵାରା କୌଣସି ପ୍ରକାର ମହାମାରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଯିବେ , ତାସହ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ ପାରିବାରିକ କଳହ, ସମ୍ପତ୍ତି ବିବାଦରୁ ଦୂରରେ ରଖେ ।

 

ଏହି ମନ୍ତ୍ରରେ ଆରୋଗ୍ୟକାରୀ ଶକ୍ତି ନିହିତ ଅଛି , ଏହାର ଜପ ଦ୍ଵାରା ଏପରି ଶକ୍ତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୁଏ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଭୟରୁ ମୁକ୍ତ କରିଥାଏ , ଏଥିପାଇଁ ଏହାକୁ ମୋକ୍ଷ ମନ୍ତ୍ର ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପଦ୍ଵାରା ଶିବଙ୍କ କୃପା ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇଥାଏ ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଯଦି ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତି ହେଉଛି, ତେବେ ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ମନ୍ତ୍ରର ଜପ କରନ୍ତୁ , ଲାଭ ହେବାକୁ ଲାଗିବ । ଭବିଷ୍ୟ ପୂରାଣରେ କୁହାଯାଇଛି ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କଲେ ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଧନ ସମୃଦ୍ଧି ଓ ଦୀର୍ଘାୟୁ ମିଳିଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *