July 12, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ସିୟା କେ ରାମ ଶୋରେ କେବେ ନିଭାଇଥିଲେ ଭଗବାନ Rama ଙ୍କ ଭୁମିକା, ଆଜି ଲାଇମ୍ ଲାଇଟ୍ ଛାଡିକରି ଚାଷ କରି ବିତାଉଛନ୍ତି ଜୀବନ

ଟେଲିଭିଜନରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ରୋଲ୍ ନିଭାଇଥିବା ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ଆଶିଷ ଶର୍ମା ଏବେ ଅଭିନୟ ସହ ଚାଷ କରିବାର ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ସେ ରାଜସ୍ଥାନ ସ୍ଥିତ ନିଜ ଗାଁକୁ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ସିୟା କେ ରାମ୍ ଓ ରଙ୍ଗରସିଆ ପରି ଟିଭି ଶୋରେ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଆଶିଷ ମାନନ୍ତି କି କୋରନା ମହାମାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏବେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଅସଲ ଖୁସିର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି, ଏବେ ସେମିତି ପୁରା ଭାବେ କ୍ଷେତିବାଡି ସଂମ୍ଭାଳୁଛନ୍ତି, ଅଭିନେତା ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ କହିଲେ କି ଏହି ମହାମାରୀରେ ଆମେ ଜୀବନର ସବୁ ସୁଖ ଓ ଖୁସିକୁ ଆଉଥରେ ଏକାଠି କରିବା ସିଖାଇଦେଇଛି, ଯାହା ଆମେ ପୁରା ଭୁଲିସାରିଥିଲେ, ଏହି ଅସୁବିଧାର ସମୟରେ ଆମେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଉଥରେ ନିଜ ଭିତରେ ଦେଖିବା ଓ ଭାବିବାକୁ ଅବସର ଦେଇଛି, ଆମେ ଜୀବନ କିପରି ବଞ୍ଚିବାର ଅଛି ଏହି ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତେ ସିଖିଲେ କି କମ୍ ସୁବିଧାରୁ କିପରି ଛୋଟ ମୋଟ ଜିନିଷକୁ ଆମର ଜୀବନରେ ଆହୁରି ସୁନ୍ଦର ବନାଇପାରିବ , ଏହି ମଧ୍ୟରେ ଯେବେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ସବାଇ ମାଧପୁର ପାଖରେ ନିଜ ଗାଁ ଥାନେରା ଯାଇଥିଲି ତେବେ ମୋତେ ଲାଗିଲା କି ମୁଁ ପ୍ରକୃତିର ପାଖରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ।

ଅଭିନେତା ଆଶିଷ କହିଲେ କି କୋରନା କାଳରେ ଲାଗିଥିବା ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କ ରୋଜଗାରକୁ ନେଇକରି ଅସୁବିଧା ଉଠାଇବାକୁ ପଡିଲା, ଏହା ସବୁ ଦେଖି ମୁଁ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କଲି କି ଏବେ ମୁଁ ଜଡ ତରଫରୁ ଫେରିଯିବି ଓ କ୍ଷେତି କରିବି, ବର୍ଷରୁ ଆମର ଘର କ୍ଷେତି କରୁଛି, କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ଯିବା ଦ୍ୱାରା ଏଥିରୁ ଦୁରେଇ ଅଛି, ମୁଁ ଆଉଥରେ ଫେରି ଆସି ଏକ ଉପଯୋଗୀ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବାର ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେଇଛି ।

ସେମିତି ଆଶିଷ ଶର୍ମା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ସମୟରେ କହିଲେ କି ଏହି ମହାମାରୀରେ ସେ କ୍ଷେତରେ ଫସଲ କଲେ ,ଗାଇଙ୍କଠାରୁ କ୍ଷୀର ବାହାର କରିବା, ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚଲାଇବା ଶିଖାଇଲା, ଗାଇର କ୍ଷୀର ବାହାର କରୁଥିବା ବେଳେ ସିୟାର ରାମଙ୍କ ଫଟୋ ଦେଖିପାରିଥିବେ, ସେମିତି ସାଥିରେ ସେ କ୍ଷେତରେ କାମ କରୁଥିବା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର୍ କରିଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ସିୟାଙ୍କ ରାମ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ହେଉଥିବା ଆଶିଷ ଶର୍ମା ଏବ୍ ଟିଭି ଜଗତରେ କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି, ଏଥିପାଈଁ ସେ ଚାଷ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଆଶିଷ ଶର୍ମା କହନ୍ତି କି ଆରମ୍ଭରୁ ସେ ବହୁତ ଇନଗେଜିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟୋରୀ ମିଳିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରେ ସେ ଥକାଉ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି, ସେ ଅଧିକା ଏକ୍ସପ୍ଲୋର୍ କରିପାରିନାହାନ୍ତି, ଏଥିପାଇଁ ଟିଭିରୁ ଦୁରେଇ ଯାଇଛନ୍ତି, ସେମିତି ଆଶିଷ ଶର୍ମା ଏବେ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ରେ ଫୋକସ୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ସେମିତି ଆଶିଷ ଶର୍ମା କହନ୍ତି କି ସେ ବହୁତ୍ ସମୟରୁ ଅର୍ଗାନିକ ଫର୍ମିଙ୍ଗ୍ କରିବାକୁ ଭାବୁଛନ୍ତି, ଆଶିଷ କହିଲେ କି ଗାଁରେ ୪୦ ଏକର ଜମି ଓ ୪୦ ଟି ଗାଇ ଅଛନ୍ତି, ଆମର ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟ ହେଲଦି ଖାଇବା ପ୍ରମୋଟ୍ କରିବାର ଅଛି, ମୁଁ ଚାହୁଁଛି କି ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରାକୃତିକ ତରିକାରେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବା ଉଚିତ୍ , ଏଥିପାଇଁ ମଦର୍ ନେଚର୍ ପାଖକୁ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ସେ ଚାଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *