July 24, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ସବୁଠାରୁ ବଡ ଖୁସିଖବର – ସନ୍ୟାସ ନେବେ ନାହିଁ ଧୋନୀ , ପୁଣି ଫେରିଆସିବେ କ୍ରିକେଟ୍ ର ମଇଦାନକୁ , ଦେଖାଇବେ ନିଜର ଜଲୱା…

ପୂର୍ବ ଅଧିନାୟକ ଧୋନୀ ନିଜର ସନ୍ୟାସ ନେବାର ଖବର ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛି, ଏବେ କାର ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ କାରଣରୁ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା, ମାନାଯାଊଛି କି ସେ କେବେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରିୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିପାରିବେ ନାହିଁ ।ତାଙ୍କର ଲମ୍ବା ସମୟରୁ ଥିବା ସାଙ୍ଗ ଓ ମ୍ୟାନେଜର୍ ଅରୁଣ ପାଣ୍ତେଙ୍କ କହିବା କଥା କି ଟିମ୍ ଇଣ୍ତିଆ ସଫଳତା ପାଇଁ ନୁଆ ଉପାୟ ଦେଉଥିବା ଧୋନୀ ଏବେ ଆଲୋଚକଙ୍କର ମୁହଁ ବନ୍ଧ କରିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛନ୍ତି , ପାଣ୍ତେ କହିଲେ କି ମୋର ସାଙ୍ଗ ଓ ମହାନ୍ କ୍ରିକେଟିୟର ଧୋନୀଙ୍କ ପିକ୍ଚରରାଇଜେସନ୍ ହୋଇଥିବା ଗୀତ ବେଶବ୍ରିଆଁ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହିଁବି , କାରଣ ଏଥିରେ ଧୋନୀଙ୍କ ଯାରା ସୁନ୍ଦରତା ଦେଖାଯାଈଛି ଯାହା ସଂଘର୍ଷ ଉପଲ୍ଲବ୍ଧୀ ଆଲୋଚନାରେ ଭରିରହିଛି, ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ଧୀମା ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍ କରୁଥିବା ଧୋନୀ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି , ଓ ବହୁତ ଆଲୋଚନା ପରେ ସେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ସମାପ୍ତ ହେବାପରେ ସନ୍ୟାସ ନେବେ ।

 

ପାଣ୍ତେ କହିଲେ କି ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ବହୁତ ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି , ସେ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ନିଜ ପରିଚୟ ପାଇଁ ଲଢିଥିଲେ , ତାହା ପରେ ଆର୍ଥିକ ରୁପରେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇ ସେ ଲଗାତାର ଆଗକୁ ବଢିଚାଲିଲେ , ୨୦୧୧ ରେ ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ତିଆକୁ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଜିତିକରି ଦେଖାଇଥିଲେ , ଓ ନୁଆ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଆସିବାର କାରଣରୁ ସେ ନିଜ ଫର୍ମ ଭଲ ରଖିଥିଲେ,  ଏହା ସବୁ ଦେଖିକରି କୁହାଯାଇପାରିବ କି ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ବହୁତ ରୋମାଞ୍ଚକର ହୋଇଥିଲା ,

 

ପାଣ୍ତେ କହିଲେ କି ଲୋକେ ଏହି କଥାକୁ କହୁଛନ୍ତି କି ଭଲ ଦିନ ଯାଇ ସାରିଛି , ତାଙ୍କୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା ଉଚିତ୍ , ଆମେ ସମସ୍ତେ ଏହା ଜାଣିଛେ କି ତାଙ୍କୁ କମ୍ ଭାବିବା କଥା ନୁହେଁ , ଆମ୍ଭେ ବାରମ୍ବାର ଦେଖିଛେ କି ସେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ ର ଭଲ ଫିନିସର୍ ପରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ କଡା ନିୟମ ରଖି ଟିମ୍ କୁ ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ , ଓ ମଜବୁତ୍ ଅଧିକା ଭଲ ହୋଇ ପାଣ୍ତେ ଏହି କଥାର ପୃଷ୍ଟି କରିଲେ କି ଧୋନୀ ଏବେ ସନ୍ୟାସ ନେବେ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *